Single mode Multi mode

کابل های تاید بافر

کابل های تاید بافر با عملکرد نوری بسیار عالی جهت مصارف ساختمانی طراحی شده است. استفاده از اینگونه فیبرها در ساختمان به جهت غیر قابل اشتعال بودن و همچنین انعطاف پذیری فوق العاده، بسیار کار آمد و مناسب می باشد.هر رشته فیبر با لایه ای پایدار و رنگی 900 میکرونی پوشیده شده است.برای افزایش مقاومت و استحکام کابل های تاید بافر، الیاف آرمید (Armid) رشته ها را دربر گرفته. جهت پوشش خارجی از روکش های PVC یا LSZH (ضد تولید دود و گازهای سمی) استفاده شده است.استفاده از کابلهای تاید بافر در رایزهای عمودی بسیار مناسب می باشد.  این کابل ها با تعداد 8، 12 و 24 رشته  در انواع سینگل مود و مالتی مود موجود می باشد.

کابل های لایت آرمور

کابل های لایت آرمورد فایبرلند به صورت تک محفظه ای (Unitube) با فضای آزاد و از جنس پلاستیک مرغوب ساخته شده است.این تیوب از نوعی ماده ژلاتینی مقاوم در برابر نفوذ آب پر شده است و رشته های فیبر در درون این محفظه آزاد می باشند.تیوپ محتوی فیبرها با یک دسته الیاف شیشه ای مقاوم و در نهایت با پوششی از پلی اتیلن (PE) یا LSZH محافظت می شود.کابل های Light Armoured به جهت انعطاف پذیری و مقاومت بسیار زیاد، برای کلیه شرایط و مصارف مناسب میباشد.

کابل های استیل آرمور

کابل های استیل آرمورد فایبرلند از چندین لایه تشکیل شده است. تیوبی از جنس پلاستیک مرغوب فیبر را در بر می گیرد. داخل تیوب با مادۀ ژلاتینی مقاوم در برابر نفوذ آب پر شده است. لایه محافظ تیوب از رشته های الیاف شیشه ای بسیار مقاوم ساخته شده است. به دلیل وجود یک لایۀ استیل (کرکره ای شکل) که از تیوب و الیاف شیشه اطراف آن محافظت می کند؛ این گونه کابل را Steel Armoured می نامند. پوشش بیرونی کابل از جنس پلی اتیلن ضخیم می باشد. به علت استحکام زیاد کابل های استیل آرمورد، استفاده ی آن ها در مسیر های طولانی و یا زیر خاکی (دفن شدن در زیر خاک) بسیار مناسب می باشد.